11 Ekim 2012 Perşembe

Değişim Sonrası: Geleceğe Bir Pencere

Kirael Değişim Raporu: Mayıs 2003

Bölüm Bir- Yedinci Boyuttan Kirael’in sevgi dolu rehberliği ile Reverend Fred Sterling tarafından aktarılmıştır.

AÇILIŞ SÖZÜ

İyi akşamlar. Dostlarım, şunu diyerek başlamak isterim ki ne zaman ortaya çıksam, eterik ışıktaki beni dinleyen kalabalık, insan ışığındakilerden daha fazla oluyor. Melek aleminde ve rehberler aleminde Dünya’ya söyleyeceklerimi gerçekten duymak isteyenler var; öğrenmek için değil, Dünya’da yer alan bu olayın içinde olmak için.

Bu gece, “Değişim sonrası”nı kuşatan olaylar ve durumlardan, Değişimden sonra nasıl görüneceğinizden, Dünya düzleminin nasıl görüneceğinden bahsedeceğiz. Burada, Büyük Değişim adını verdiğimiz bu olay konusunda hala emin olmayanlar olabilir. Anlayın dostlarım, bu, bu gezegende yaşanacak gelmiş geçmiş en büyük değişimdir.

Dünya ana, kendi evriminde yeni bir bilinç seviyesine geçme durumuna geldiği her seferinde, Yaratıcı, sonsuz sevgi ve bilgeliğiyle o zamanda bütün deneyimlere izin verir; insanın ışığa dönüşüyle beraber. Bunun için, Buzul Çağları ve kataklismik olaylar ortaya çıktığında, insan ışığı yuvaya dönmüştür.

Ama bu sefer, birçoğunuz kendi yolunuzu Büyük Değişimin güzelliği ile deneyimleyeceksiniz. Sürpriz. Diyorsunuz ki “Yaratıcı bizim değişimden geçmemize nasıl izin verdi?” Bu Yaratıcının seçimi değildir, dostlarım. Bu, her bir ışığın kendi seçimidir.

Fakat tamamen açık olmasını istediğim bir şey var: bu gece sizinle paylaşacaklarımın bazıları bilinç altlarınızda korku etkisi yaratabilir. Korkularınızın gitmesine izin vermeniz ve aydınlanmayı görmeyi seçmeniz için dua ediyorum çünkü her şey söylendiğinde ve yapıldığında, dostlarım, korku var olmaz. Korku akıllarınızın hayal ürünüdür. Beyninizin sağ tarafı korkuyu bilmediğinden, korku sol tarafta nöbet tutar.

Bu gece burada olma cesaretini gösterenler, Büyük Değişimin ne kadar pozitif ve güçlü olduğunu göreceksiniz. Dürüstçe sizi uyarıyorum: Değişim ortaya çıktıkça, bugün size verdiğim bilgiler –her bir parçası- değişime neden olacak çünkü sizin içinde bulunduğunuz uzaydaki hiçbir gezegende hiç bir yaşam formu enkarne halindeyken daha önce hiç değişim işleminden geçmemişti.

Sonuç olarak, dostlarım, sizler burayı ziyaret etme ve bunu yapma cesaretine sahip olan birer büyük, cömert ve harika ışıksınız. Işığınızdayım. Bu gece bizi duymaya cesaretinizin olması için dua ediyorum.

Sizden kısa bir süre için gözlerinizi kapatmanızı ve benimle dünyayı bugün gördüğünüz gibi gözünüzde canlandırmanızı istiyorum: oraya buraya koşan insanlar, dengesini birden bire kaybetmiş bir dünyayı anlamaya çalışan, birçoğunuzun korktuğu yönlere gidiyorlarmış gibi görünen insanlar.

Dostlarım, size şunu söylüyorum. Dünya siz onun güvenli olduğuna karar verdiğinizde güvenlidir ve umuyorum ki siz bu gece bu kararı vereceksiniz.

Havanın soğuk ile dolduğu bir dünya hayal edin, daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir soğuk, tam anlamıyla kemiklerinize/iliklerinize işleyen bir soğuk. Ve etrafınıza baktığınızda, herkes uykuya dalar gibi görünüyor. Nerede olduğunuzun hiç bir önemi yok, insanlar gittikçe daha da hareketsiz olmaya başlıyor. Bazıları gülüyor, fakat çoğunluğun gözlerinde korku var.

Ve sonra, günün ortasında güneş batmaya başlıyor, ta ki tamamen gözden kayboluncaya kadar. Üç günlük karanlığa hoş geldiniz. Birçok insan, arzu ettikleri yolculuğun bu olmadığına karar verip diğer alanlara kayacaklar. Bunu açıklayacağım.

Şimdi gözlerinizi açabilirsiniz. Sizin sadece, sırada ne olacağını bilmemenin nasıl bir duygu olduğunu deneyimlemenizi istedim. Tamamen korkmayı ya da macerayı yaşamayı seçebilirsiniz. Işık işçisi olanların birçoğu macerayı yaşamayı yüksek realiteleri olarak seçecek.

Beni iyi dinleyin. Uyanık olmanız gerekecek, tetikte olmanız gerekecek, yolculuğunuz nasıl olmak zorunda bilmeniz gerekecek ve bir anlık farkındalık ile bu yolculuğa katılacaksınız. O kadar çabuk başlayacak.

Cevabı olmayan ama hep sorulan bir soru var: “Üstad Kirael, lütfen söyle, bu ne zaman olacak, böylece hazırlanabiliriz.” Ne yapacaksınız, el feneri mi alacaksınız? Bu size yardımcı olmayacak çünkü Değişim esnasında piller çalışmayacak. Ne yapacaksınız, arabanızın benzin deposunu mu dolduracaksınız? Bunun için de endişelenmeyin.

Bilmeniz gereken tek şey, Yaratıcının kendisi – gördüğünüz, dokunduğunuz, tattığınız, hissettiğiniz, söylediğiniz ve düşündüğünüz her şeyi yaratan Yaratıcı – şu anda bunun hangi gün gerçekleşeceğini bilmiyor, çünkü bu tarih tamamen size bağlı. Biz Dünya’nın İnsanları, ışığınızı çıkabileceğiniz en üst seviyeye çıkarmaya karar verdiğimizde ve sayınız yeterince büyükse, kendinizi foton kuşağına genişleteceksiniz ve yeni bir dünya başlayacak. Bu zamana kadar, sadece hazırlanmaya devam etmelisiniz.

Biliyorum, bu gece aklınız birçok soruyla dolu. Dünya düzleminin ve kendinizin nasıl görüneceğini ve paranın yerine ne kullanacağınızı öğrenmek isteyeceksiniz. Eski zamanlara mı döneceğiz? Yemek için eşya verip hizmet ettiğimiz eski takas sistemine geri mi döneceğiz? Ne kadar gerileyeceğiz? Ne kadar yükseleceğiz? Bu nasıl bir his verecek? Şarkı söyleyip dans edebilecek miyiz? Mutlu mu olacağız somurtkan mı? Kalmayı seçince hala seçim hakkımız olacak mı?

Hayatımızda mükemmelleştirdiğimiz her şeye ne olacak? Bunu şimdi sizinle paylaşacağım ki böylece başlarken iyi, güvenli olma duygusu kazanacaksınız. Uyanışın hemen ardından, eğer bir spiritualist iseniz ve “Tanrım, dünyanın geri kalanına neler olduğunu nasıl bulacağım?” diye düşünüyorsanız, aklınıza durgunluk verecek bilgiyi indireceksiniz.

Dostlarım, “Işık Göndericileri (İleticileri)” adı verdiğimiz varlıklar yerlerini almış durumdalar ve dünyanın bir ucundan diğer ucuna mesaj gönderebilirler. Bir Gönderici mesajı gönderir, bir sonraki mesajı alır ve değiştirmeden, eklemeden, çıkarmadan basitçe bir sonraki Gönderici’ye iletir. Sıradaki Gönderici mesajı aldığında, etki alanındaki herkes tarafından bilgi indirilir (download) ve Dünya düzleminde deneyimlenen her şey de yüklenir (upload). Bütün düşünceler biriktirilir ve düzenli bir hale getirilerek bir diğer Gönderici’ye aktarılır.

Amerika’nın tümünü kapsamak için yaklaşık dört Gönderici yeterlidir. Bilgiyi nasıl içlerine çekebilmek ve düzenleyebilmek ve gönderebilmek zorunda olduklarını hayal edebiliyor musunuz? Onlar canlılar, bugün Dünya düzleminde çalışmaktadırlar. Buradalar. Kendi aralarında denemeler yapmaktalar. Rehberlik realitesindeki bizler, melekî varoluş ile birlikte, ışık zincirlerini kurmuşdurumdayız; bu zincirler, siz insanlara zor zamanlarınızda rehberlik edecek, ve zor zamanlar ilk günlerde çok yoğun olacak.

Örnek olarak, hayal edin: Mohave Çölünde arabayla gidiyorsunuz ve değişim gerçekleşiyor. Arabanız yolun kenarında duruyor ve siz uykuya dalıyorsunuz. Ben buna “kış uykusu” diyorum. Ve uyandığınızda, çölün ortasında kala kalmışsınız ve tahmin edin ne olacak? Arabanız orada olduğu yerde kalacak çünkü Dünyanın enerji kanalları, yeni Dünya titreşimleri öyle bir şekilde ayarlanmış olacak ki mekanik motorlar geçmişte olduğu gibi işlemeyecektir. Bugün bildiğiniz her şey yeni bir titreşime bürünecek.

İlk esnada, Göndericiler faaliyete geçtiğinde, gezegen üzerindeki her bir canlının yerini belirleyecekler. Bunu idrak edebiliyor musunuz? Yaklaşık sayınız iki milyar olacak ve Göndericiler karanlık başladıktan sonra ilk 18 saat içinde her birinizin yerini tespit edecek. Her insanın yeri belirlenecek.

Her biriniz iletişim halinde olacaksınız ve panik olmanız için hiç bir nedeniniz olmayacak. Çünkü mesajları duymakla kalmayıp, Göndericiler aracılığıyla mesaj gönderebileceksiniz. Bizler her birinizin nerede olduğunuzu ve ulaştığınız şekil ve seviyeyi bileceğiz. Panik yapmaz bir hale geldiğinizde ve her şey kontrol altına alındığında, seviyenizi araştırmaya başlayacaksınız, ulaştığınız seviyeyi görmeye başlayacaksınız.

Üç günlük bir karanlık döneminden geçmenizin bir nedeni de foton enerjisinin gezegeninize yerleştirilmesidir. Foton enerjisinin yapabileceklerinden biri de, su da dahil, herhangi bir besin olmadan sadece prana yoluyla foton enerjisini soluyarak aylarca hayatta kalmanızı sağlamasıdır. Fakat nasıl kullanılacağını bilmeniz gerekmektedir, bunun için aranızda bunu sizi öğretebilecek liderler arayacaksınız.

Şimdi, birçoğunuzun yüzünde üzgün bir bakış var sanki dünyanın sonunun geldiğini söylemişim gibi. Dostlarım, bu dünyanın başlangıcıdır. Savaş yok. Nefret yok. Daha iyi tanrısı olanın ya da diğerinden daha iyi parlayan dinin seçilmesi yok çünkü bir Yaratıcı var ve güneş tanrısının ya da Mesih enerjisinn güzelliği var, isterseniz dostunuz Buda, dostunuz Lady Quan Yin’in sizi desteklemek için burada oldukları gerçeğine uyandıracaktır. Bütün üstatlar burada. BÜTÜN üstatlar, değişiminize katılacak.

Böylece, sözümü burada bitiriyorum. Bu gece buradan korku içinde ayrılmayı seçebilirsiniz ve seçerseniz eğer bütün akşamımı harcamış olacaksınız. Buradan kendinize söz vererek ayrılın, kendinize başkasına değil; deneyen / çalışan bir spiritualist olacağınıza… Bu gidip bir kiliseye, bir mezhepe ya da başka bir şeye katılmanız demek değildir; çalışan spiritualistler sadece kendi deneyimlerinin sorumluluklarını üstlenenlerdir, gelişimlerinin sorumluluğunu üstlenenlerdir ve kendi ışıklarında hayat denen bu yolculuğu tam anlamıyla deneyimlemek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarına söz verenlerdir.

Sonuç olarak, korkacak hiç bir şey yok. Üç günlük karanlık gelmeden önce, Dünya Büyük Değişim işlemi için aydınlatılacaktır. Bunun gerçekleşmesi kaçınılmazdır. Hileyle kurtulamazsınız. Burada olmak ya da olmamak istediğinizi anlamanızdan başka yapabileceğiniz bir şey yok.

Size şunu söyleyebilirim ki ben bir insan olsaydım eğer Yaratıcının bu hediyesini deneyimlemekten başka bir şey istemezdim. Bu güçlü hediyesini, öyle ki hepsini olmasa bile beynimin büyük bir yüzdesini kullanabilecektim. Hayatım boyunca orada olduklarını bildiğim ama göremediğim veya tanıyamadığım güçlerle iletişim kurabilecektim. Yaratıcının yüce bir ışık varlığı olduğum, Değişim süreci olduğum yüksek bilgisine sahip olacaktım ve Dünya ‘nın benim burada olduğumu bilmesini isterdim. Bir insan olsaydım bunları isterdim.

SORU: Işık Göndericilerini ilk defa duyuyorum. Gelişen Toplumların Rehberleri gibi bir şey mi? Galaktik enerjiler mi? Yoksa melekler mi?

KIRAEL: Onlar söylediğimiz gibi kesinlike insanlar. Değişim döneminde yükselmiş insanlar olacaklar. Şu anda onlardan yüz kişi var, yüz yeterli olsa bile sayılarının biraz daha arttığını görmek isteriz.

SORU: İlk kitabınız Kirael: Büyük Değişim’de, insan formunun değişeceğini söylemiştiniz. Anladığım kadarıyla, aynada gördüğümüzden çok farklı bir insan olacak. Bunun neden olduğunu açıklayabilir misiniz?

KİRAEL: Halkı korkutarak çok iyi bir iş çıkardın! Onları korkusuzlaştırmam için izin ver. Herkes enerjisini dönüştürecek, enerjilerini diğerlerinden farklı transfer edecek. Aranızdaki büyük spiritualistler, üç günlük karanlık süresince, beyin genişlemesini deneyimleyecekler.

Bunu yapmak için, kafatasının büyüklüğünde bir artış olması gerekmektedir, yani olacak ilk şey kendini beğenmiş dostlarım hazır olun- saç hücreleriniz genişlemeye dayanamayacak. Görünüşe göre birçoğunuz doğdukları ilk günkü gibi kel olacaklar. Çünkü bu en güzel olduğunuz zamanlardır.

Şimdi bazılarınız hücresel hafızalarında saklanmış egoları yüzünden bunu önlemeye çalışacaklar. Bu biraz acı verebilir, ben olsam çok fazla zorlamazdım. Ve siz bayanlar, siz de çok güzel olacaksınız. Kesinlikle güzel. Doğduğunuz günkü gibi kel olarak.

Bedeniniz daha elastik olacak, daha esnek. Daha önce hiç, ulaşabileceğinizden yarım inç uzakta omuz kürekleriniz arasında bir kaşıntı hissettiniz mi? Bir daha böyle bir ıstırabınız olmayacak. Bedeninizin herhangi bir yerini kaşıyabilirsiniz – hiç bir şey erişiminizin dışında olmayacak.

Aklî kapasiteniz şu andakinden çok daha fazla büyük olacak. Bir dahi, beyninin %17’sini kullanıyorsa, birçoğunuz %35 ila 70’ini kullanacaksınız. Bunu şimdi oturduğunuz yerden anlamanız mümkün değil. %70 ile gezegeninizdeki her şeyi bileceksiniz.

Mohave Çölünde mahsur kalma senaryosunu hatırlıyor musunuz? Mesafe sizin için bir sorun teşkil etmeyecek. Bir atlama zıplama ile yaklaşık çeyrek mil gideceksiniz.

Akciğerleriniz küçülecek çünkü büyük ciğerlere ihtiyacınız kalmayacak. Bu sigarayı bırakmanız için iyi bir neden çünkü eğer tiryakiyseniz, akciğer kapasiteniz oldukça azalacak ve ilk başlarda genişletmek için büyük zorluk çekeceksiniz. En şiddetli astım krizi deneyimliyor gibi olacaksınız çünkü akciğerinizi yeniden yapılandırmanız gerekecek.

Olacak olan akciğerlerinizin küçülmesidir çünkü eskisi gibi nefesinizi içinize çekmeniz gerekmeyecek. Bunun yerine, birçok prana nefesi ve foton enerjisi kullanıyor olacaksınız. Bizim Prana nefesi tekiniğimize alışana kadar (ipucu, ipucu: en yakın zamanda prana nefes tekniğini öğrenin demek), kendi prana nefes tekniğinize alışana kadar, o ciğerler size biraz sorun çıkarabilir.

Kalbinizin çarpma hızı şimdikine göre çok düşük olacak, yaklaşık olarak saatte 50 ya da 60 kadar ve bu daha da düşecek ki daha fazla bunun için endişelenmeyeceksiniz. Zayıf kalbi olanlar, bu bölüme bayılacaksınız. Değişimden geçtiğiniz anda kalp kasınız kendini tamir etmeye başlayacak.

İşte seveceğiniz başka bir şey daha. Diğerlerinin gözlerinin içine bakmaktan hoşlananlar, ruhun yerine bakmaktasınız. Bu arada, karşınızdakine yalan söyleyemezsiniz. Söyleyemezsiniz çünkü söylerseniz eğer gözleriniz tam anlamıyla parlayacaktır. [Gülüşmeler] Ciddiyim. Tilt makinesi ya da başka bir şey gibi değil ama titreyeceklerdir çünkü bu (yalan söylemek) doğal olmayan bir harekettir. Yani gerçek değilse “seni seviyorum” demeyin. İyi haber ise iki şekilde sevmeyi öğreneceksiniz. Sevginin gerçekten ne olduğunu iki üç günde öğreneceksiniz.

Duyma organlarınız tam manasıyla bir kuşun göğe yükselişini duyabilecek. Hedeflediğiniz (istediğiniz) her şeyi duyabileceksiniz. Bunu duyunca pek mutlu (memnun) olmayacaksınız ama kulaklarınız az biraz büyüyecek. Ama bir kartalın kanat çırpışını duyabileceksiniz ta ki ufukta bir nokta olana kadar. İşte size bir ipucu, baylar ve bayanlar. Nerede olurlarsa olsunlar, sakın kimsenin arkasından konuşmayın. Görüş alanı içerisindelerse, kulakları duyacaktır. Oldukça etkileyici.

Birçok bedensel değişim olacak. Erkekler, bazılarınız memnun olmayabilirsiniz, ama daha fazla bayanların bedenlerinin nasıl göründüğü ile ilgilenmeyeceksiniz çünkü gerçekten ilgilendiğiniz şey bayanların renkler ve titreşimi içinde nasıl göründüğü.

Fakat aşk yapma sanatı hayallerinizin bile ötesinde. Mesela, en harika olanlardan biri, iki insanın avuçlarını birleştirmeleridir. Bana güvenin, buna bayılacaksınız. Kesinlikle şaşırtıcı.

SORU: Spiritualist olmayan ve bu tarz bilgilere inanmayan ailemin, Değişimi gerçekleştiremeyebileceğini bilmek beni çok düşündürüyor. Bu işlemin hayatta kalanlar ve aileleri için nasıl işleyeceğine değinebilir misiniz?

KIRAEL: Kesinlikle haklısınız. Sadece iki milyar insan nüfusu ya da yaklaşık üçte biri kitlesel bilinç değişimini geçirecek. Yine de, arkadaşlarınızın ya da ailenizin spiritualist olmaması bunu yaşamayacakları anlamına gelmiyor. Buraya gelmek için birçok yaşam geçirmiş ve perdenin ardında uykuya dalmış ve uyanamıyor olabilirler. Değişim zamanı uyanacak olabilirler. Düşük seviyede olacaktır ama değişimi deneyimleyeceklerdir. Yani emin olabilirsiniz ki aile fertleriniz en azından potansiyel değişimin enerji olarak farkındalar. Onlara üç günlük karanlıktan bahsetmek zorunda değilsiniz. İçlerinde o kıvılcımı yakmalısınız ki Dünya üzerinde kalmayı istesinler.

Size bir şey açıklamama izin verin, dostlarım. Değişim geldiğinde, birçoğunuz kimin burada kalacağını önemsemediğinize karar vermiş olacaksınız. Bunu anlamak güç, fakat o zamanda her şeyin mutlak bir mükemmellik içinde olduğunu fark edeceksiniz. Değişim işleminden geçmek istemeyen herkes Yaratıcı’ya dönme hakkına sahip ve yapacakları da budur. Acı olmadan, zorlanmadan, basitçe, yuvaya geri dönecekler.

Şu konuda da açık olmak istiyorum. Dışarı çıkıp şöyle demeyin: “Ben bir spitualistim, Değişimi ben yapıyorum.” Çünkü bazılarınız yapmıyorsunuz. Bazılarınız Değişimden önce burayı terk etmeyi seçecek ki böylece diğer tarafta çalışabilsinler. Bazılarınız hiçbir şekilde bu olaya katılmamayı seçecek. Çoğunluğunuz katılacak. Fakat spiritualist olmamanız sizi engellemeyecek.

www.kirael.com  
Tercüme: © 2003 Semra Ekmekci

1 yorum:

  1. "Yaklaşık sayınız iki milyar olacak" diyor Kirael... Peki kalan 5 milyara ne olacak? Çok açık ki onlar ölecekler!!! Bu durum bana şeytanilerin önde gelenlerinden Rockefeller'in yaptığı o meşhur konuşmadaki "Dünya nüfusu için 7 milyar insan çok fazla, bu 2 milyara düşürülmelidir"i hatırlattı...
    Karmakarışık bir sprituel vaziyet, ak mı kara mı belli olmayan kanal curcunası... Kirael Amca da mı karanlık güçlerin bir elemanı acaba?

    YanıtlaSil