24 Şubat 2012 Cuma

OSHO: Dünyayı uyandırmakAlt yazı için; Youtube'da, ekranın altındaki "cc"ye tıklayıp "Türkçe"yi seçebilirsiniz.
Sevgi ve Işıkla...

3 yorum:

 1. Osho nun yazdigi onca kitap , dusunceleri, farkindalik uzerine bizlere bir cok seyi anlatmaya calisiyor. Hepimize yakini uyuyoruz. Uyanik olanlarimiz cok az. Bu yola cikanlar once kendi geleceklerini sonra dunyayi egodan kurtarir mi dersini?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin yolu kendi yolu elbette, kimi Osho'yla, kimi Krishnamurti ile, kimi Hz. Muhammed ile kimi kendi kendine. Ama uyanış olduğundan %100 eminim. Bunca pisliğin açığa çıkması boş yere değil. Pislik açığa çıkmadan temizlik olur mu? Her şey açığa çıkacak, herkes kendi gerçekliği ile, kendi pisliği ile, kendi güçlü ve zayıf yanları ile yüzleşecek, hesaplar kapanacak ve dünya başka bir çağa geçecek. Ama hiç bir şey bir günde olmayacak. Bir kişinin normal gece uykusundan uyanması bile dakikalar alırken, milyarlarca insanın bin yılların travmalarından, korkularından uyanması çok ama çok uzun bir zaman alacak... Bize yetişir mi bilemem ama umudum var. :)

   Sil
 2. Osho nun yazdigi onca kitap , dusunceleri, farkindalik uzerine bizlere bir cok seyi anlatmaya calisiyor. Hepimize yakini uyuyoruz. Uyanik olanlarimiz cok az. Bu yola cikanlar once kendi geleceklerini sonra dunyayi egodan kurtarir mi dersini?

  YanıtlaSil